Grupa AZOTY
Grupa Azoty to jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie, działający w sektorze nawozów mineralnych, tworzyw inżynieryjnych, a także produktów OXO i innych chemikaliów. Obecnie Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Grupa Azoty intensywnie poszukuje możliwości rozwoju nie tylko na rynku polskim, ale również poza granicami kraju. Istotnym krokiem w tym kierunku było przejęcie w 2018 roku Grupy Compo Expert, jednego z czołowych graczy światowego rynku nawozów specjalistycznych.
Wyzwania technologiczne
Dążymy do digitalizacji zasobów i procesów, a także zwiększenia automatyzacji procesów produkcyjnych. Szukamy rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie przewidywać możliwe awarie, skuteczniej prowadzić prace serwisowe, efektywniej wykorzystywać czas pracowników. Efektem wdrożenia rozwiązania powinna być redukcja kosztów (koszty napraw, eliminacja awarii, oszczędność czasu pracowników).
Poszukujemy m.in. innowacyjnych rozwiązań pozwalających na obniżenie energochłonności procesów wytwarzania, odzysk składników mineralnych do produkcji nawozów z odpadów popiołów
i spalania biomasy, innowacji w kierunku recyklingu tworzyw i aplikacji dla regranulatów i przetwórstwa alkoholi OXO.
Poszukujemy innowacyjnych metod na wytwarzanie „zielonego” wodoru, amoniaku i bioplastyfikatorów. Dążymy m.in. do poprawy efektywności energetycznej (w tym z procesów energetyki konwencjonalnej), obniżenia energochłonności procesów wytwarzania półproduktów i produktów, wychwytywania i zagospodarowania CO2 (opracowanie programów do planowania, monitorowania i audytowania działań energetycznych).
Poszukujemy rozwiązań pozwalających na opracowanie dodatków do nawozów (stymulatory wzrostu roślin, mikro i makro składniki, zwiększające efektywność nawożenia, poprawiające naturalną odporność roślin na czynniki stresu abiotycznego, umożliwiające fortyfikację roślin spożywczych w pierwiastki deficytowe), w tym również pochodzenia biologicznego.
Poszukujemy nowych rozwiązań i zastosowań tworzyw biodegradowalnych.
Kontakt
Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.
ul. Podole 60
30-394 Kraków
NIP 675-11-57-834